Angielski Opole

Znajomość angielskiego, przynajmniej w stopniu komunikatywnym, jest coraz częściej wymagana przez pracodawców. Również w kontaktach biznesowych angielski jest niezbędny. Jeśli nawet nie będziemy mieć na co dzień okazji, by wykorzystywać język angielski w praktyce, to z pewnością nabyta umiejętność przyda się podczas najbliższego wyjazdu poza granice Polski lub kontaktu ze znajomymi online. Język angielski, którego nauczą się Państwo podczas kursu w naszej szkole językowej Metropolitan Language Professionals w Opolu, daje również możliwość przełamania wewnętrznych barier i nieśmiałości. Wielu naukowców udowodniło także, że nauka języków obcych wpływa na poprawę pamięci oraz wielozadaniowości.

Nasza oferta lekcji angielskiego obejmuje zajęcia zarówno dla dzieci, nastolatków, dorosłych, a także dla seniorów. Oferujemy angielski ogólny, biznesowy (w tym branżowy), kursy konwersacyjne oraz przygotowanie do certyfikatów Cambridge (FCE,CAE,CPE). Prowadzimy również korepetycje z języka angielskiego, a także przygotowanie do matury lub egzaminu ósmoklasisty.

Szukasz skutecznego kursu języka angielskiego w Opolu? Zapisz numer do naszej szkoły lub najlepiej zadzwoń już teraz na: 605 250 009 lub 665 080 009.

angielski Opole

Zapraszamy do naszej szkoły, przyjdź i sam się przekonaj co możemy Ci zaoferować!

Kursy języka angielskiego - szkoła Metropolitan Language Professionals
Adres: ul. Ozimska 63A, parter, II piętro
45-368 Opole

Język angielski Opole - skuteczna nauka w szkole Metropolitan Language Professionals

Kurs angielskiego w Opolu oferowany przez szkołę języków obcych Metropolitan Language Professionals to propozycja dla wszystkich osób, które chcą rozpocząć naukę języka angielskiego lub poszerzać swoje dotychczasowe umiejętności. Nauka ta nie jest wyłącznie domeną młodzieży, ponieważ coraz więcej osób, również i w starszym wieku, dostrzega zalety wynikające z uczestnictwa w kursach języka angielskiego w naszej szkole. Można śmiało stwierdzić, że język angielski jest współcześnie językiem międzynarodowym. Co więcej, jest on językiem ojczystym dla ponad 500 milionów osób, a co najmniej połowa z nich używa go na co dzień, m.in. w pracy, kontaktach biznesowych, czy też towarzyskich. Nic więc dziwnego, że ponad miliard osób na całym świecie się go uczy. Zacznij naukę i Ty! Zapraszamy do kontaktu i zapisów na nasze kursy języka angielskiego.

kurs angielskiego Opole

Nie trać czasu, umów się na kurs angielskiego już dziś!

szkoła angielskiego w Opolu

Kursy języka angielskiego

 • Business English (język angielski w biznesie)
 • Legal English (prawniczy język angielski)
 • Technical English (techniczny język angielski)
 • Medical English (medyczny język angielski)
 • Pharmaceutical English (język angielski w farmacji)
 • IT English (informatyczny język angielski)
 • English for Tourism and Hospitality (język angielski dla turystyki i gastronomii)
 • English for Psychology and Psychiatry (język angielski dla psychologii oraz psychiatrii)
 • English for Physiotherapy (język angielski dla fizjoterapii)
 • English for Logistics (język angielski w logistyce)
 • Real Estate English (angielski dla nieruchomości)
 • Administrative English (angielski dla administracji)
 • Military English (angielski dla służb mundurowych)
 • Aviation English (angielski dla lotnictwa)
 • Financial and banking English (angielski dla finansów i bankowości)
 • HR English (angielski dla zarządzania zasobami ludzkimi)

Korepetycje angielski

 • Przygotowanie do matury z języka angielskiego (podstawowej i rozszerzonej; ustnej i pisemnej)
 • Przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego
 • Kursy regularne (od poziomu podstawowego po zaawansowany)
 • Zajęcia indywidualne dostosowane do potrzeb kursanta
 • Konwersacje w języku angielskim
 • Korepetycje z języka angielskiego
 • Przygotowanie do egzaminów wstępnych na studia
 • Pomoc przy pracach pisemnych i zaliczeniowych (semestralnych)
 • Przygotowanie na lektoraty językowe
 • Audyty językowe dla firm i korporacji
 • Pomoc przy pracach domowych i wypracowaniach z języka angielskiego
 • Pogotowie językowe z języka angielskiego - pomagamy w każdym problemie językowym: korekta, porada merytoryczna, stylistyczna jak również gramatyczna
język angielski

Jakie są zalety kursu angielskiego w naszej szkole w Opolu?

W dzisiejszych czasach znajomość co najmniej jednego języka obcego jest absolutnym minimum w przypadku m.in. poszukiwania dobrej pracy. Nie ma się co dziwić, że tak dużo osób poszukuje sprawdzonych sposobów na ich naukę. Znajomość angielskiego to przede wszystkim możliwość częstej konwersacji, co w przypadku nauki nowego języka jest szczególnie istotne. Kursanci pracują indywidualnie ze swoim nauczycielem, dzięki czemu otrzymują gwarancję pełnego poświęcenia ze strony osoby uczącej.
Ponadto, jesteśmy bardzo elastyczni w zakresie pracy z kursantami. Cena kursu dostosowywana jest indywidualnie do każdej osoby. Kursant nie musi płacić za cały rok nauki z góry, ponieważ częstotliwość spotkań, czas nauki, terminy oraz godziny zajęć, wybiera samodzielnie. Co istotne, zajęcia odwołane nie przepadają, jak często ma to miejsce w innych szkołach językowych.

Kurs angielskiego w szkole MLP Opole to gwarancja skuteczności. Wszyscy nauczyciele zatrudnieni w naszej szkole posiadają wieloletnie doświadczenie oraz niezbędną wiedzę, by móc przekazywać Państwu wiedzę w sposób możliwie jak najbardziej skuteczny. Do każdego kursanta podchodzimy indywidualnie starając się dopasować program do ich potrzeb. Co równie ważne, kładziemy nacisk zarówno na słuchanie, mówienie, jak i czytanie, dzięki czemu efektywność nauki jest bardzo duża i już po krótkim czasie można zauważyć pierwsze rezultaty. Jeżeli więc zainteresowała Państwa nasza propozycja i chcielibyście rozpocząć naukę języka angielskiego, serdecznie zachęcamy do kontaktu.

Angielski - najpopularniejszy język na świecie

Język angielski jest niezaprzeczalnie najpopularniejszym językiem na całym świecie. To piękny język, któremu śmiało można nadać miano międzynarodowego. Jego historia jest naprawdę bardzo ciekawa.

Popularność języka angielskiego na świecie

Niemal w każdym kraju można dogadać się w tym języku, w którym według statystyk posługuje się aż 1,6 miliarda osób! Ta wspaniała forma komunikacji może zaskoczyć także swoją świetną historią, która swój początek miała już w 407 roku. Z pewnością warto wspomnieć, że język angielski nie rozwijał się jedynie w granicach jednego państwa. Sukcesywnie przekraczał bowiem granice kolejnych państw, zdobywając uznanie oraz zmieniając kultury.

Jakie są początki języka angielskiego?

W 407 roku Wielka Brytania została opuszczona przez wojska rzymskie. Wówczas została zdana na celtyckich mieszkańców, czego skutkiem były inwazje plemion anglosaskich. Kto miał największy wpływ na rozwój tego najpopularniejszego języka świata? Otóż najbardziej ku temu przyczynili się:

 • Anglowie,
 • Sasi,
 • Jutowie.

W tamtych czasach zdążyły się także wykształcić wszelkie dialekty, takie jak anglijski, kentyjski czy zachodniosaksoński. Cała literatura staroangielska, która w dzisiejszych czasach dostępna jest w dialekcie zachodnoiosaksońskim, była pisana w anglijskim.

Zmiany na przestrzeni lat

Język angielski przechodził wiele reform, które skutkowały naprawdę zauważalnymi zmianami. Samo zmiana klasy panującej w Anglii spowodowała, iż zaczęto tam posługiwać się językiem francuskim, który miał niebotyczny wpływ na rozwój angielskiego. Wówczas narodził się język średnioangielski i nowoangielski, które określane są kolejno jako middle english oraz modern english. Każdy z nich miał duży wpływ na to, jak obecnie brzmi język angielski.

Renesansowe modernizacje

Ogromne znaczenie dla rozwoju angielskiego miało wynalezienie druku, który znacznie rozpowszechnił ten język. Wówczas nastąpiło także usystematyzowanie samej pisowni. Ten okres sprawił, iż nastąpiła wielka fala zapożyczeń językowych, przede wszystkim z:

 • portugalskiego,
 • greki
 • łaciny.

Po wojnie stuletniej ten język międzynarodowy został określony językiem wyższych sfer. Ku temu w znacznej mierze przyczynił się sam William Szekspir, którego literatura ukształtowała język i nadała mu jeszcze większej popularności.

Współczesny język angielski jest międzynarodowym językiem biznesu oraz technologii. W wielu krajach, które uznały język angielski za ojczysty, panuje nieco inna wymowa czy akcenty. Każda z tych odmian ma jednak taką samą gramatykę.

Czy język angielski jest łatwy do nauki dla Polaka?

Zdecydowanie tak! Język angielski jest stosunkowo łatwym językiem, którego można nauczyć się niezależnie od predyspozycji językowych czy wieku. Z pewnością warto znać ten piękny język, z którego pomocą dogadamy się niemal wszędzie. W internecie widnieje wiele skutecznych kursów, które z powodzeniem mogą przekazać nam zarówno podstawy, jak i bardziej zaawansowane tajniki tego języka. My polecamy jednak skorzystać z naszego kursu języka angielskiego w Opolu. Nauka w szkole językowej wciąż jest najlepszym sposobem nauki języków obcych.